Xiaomi Mijia Hava Temizleyici 5S, temiz havanın yeni adresi

Xiaomi’nin yeni hava temizleyici modeli Mijia Air Purifier 5S, Çin’in önde gelen çevrimiçi satış platformlarından biri olan JD.com üzerinde listelendi. 1 Nisan’da ön satışa sunulması planlanan bu cihaz, 1599 Yuan (yaklaşık 225$) fiyat etiketiyle dikkat çekiyor. Mijia Air Purifier 5S, özellikle zararlı kimyasalların yanı sıra bazı hastalıklara karşı da koruma sağlama özelliğiyle ön plana çıkıyor.

Cihaz, havadaki formaldehit konsantrasyonundaki değişiklikleri ölçebilen bir formaldehit sensörüne sahip. Saatte 255m³ formaldehit temizleme kapasitesi ile, bir saat içinde %96.95 oranında formaldehiti temizleyebildiği iddia ediliyor. Formaldehit, vücuda zararlı bir kimyasal olup, solunum yollarında tahrişe ve diğer sorunlara neden olabiliyor. Bu nedenle, formaldehit temizleme fonksiyonunun bulunması önem taşıyor.

Xiaomi Mijia Hava Temizleyici 5S, temiz havanın yeni adresi

Ayrıca, cihaz %98.1 oranında TVOC (Toplam Uçucu Organik Bileşikler) temizleyebiliyor. Bu gazlar, kısa ve uzun vadede sağlık üzerinde bazı olumsuz etkilere sahip olabiliyor ve temizlik ürünleri ile inşaat malzemeleri gibi günlük ürünlerde bulunabiliyor. Cihaz, ayrıca PM10 ve polenleri (bazı insanlarda alerjiye neden olan) bir saat içinde sırasıyla %99.98 ve %98 oranında temizleyebiliyor. Bu özellikler, özellikle sanayi bölgelerinde yaşayan insanlar için birçok kirlilikle ilgili soruna çözüm sunabilir.

Cihazın ayrıca antibakteriyel ve antiviral ögeler ile UV ışığı içeren sterilizasyon ve dezenfeksiyon işlevleri de bulunuyor. Bu özelliklerin, influenza gibi hastalıklara karşı koruma sağladığı belirtiliyor.

Mijia Air Purifier 5S ayrıca, sıcaklık ve nem sensörleri ile donatılmış durumda ve 30.4db seviyesinde düşük bir gürültü ile çalışıyor. Cihazı Mijia uygulaması üzerinden kontrol edebilirsiniz. Bu yenilikçi hava temizleyici, evinizin havasını temizleyerek sağlıklı bir yaşam alanı sunma vaadiyle öne çıkıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x