Erdoğan’dan ‘zübük siyasetçi’ tepkisi: Siyaseti domine eden şantajcılar var!

SON DAKİKA HABERİ: Cumhurbaşkanı Erdoğan, Malatya’da düzenlenen mitingde gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulunuyor. 

Erdoğan’ın açıklamalarından öne çıkan başlıklar şöyle:

“MALATYA BİZİ YALNIZ BIRAKMADI”

31 Mart’ta Cumhur İttifakı’nı rekor oya taşıyacağımıza inanıyorum. Malatya’dan rekor bir oy bekliyorum. Malatya bugüne kadar hiçbir mücadelemizde bizi yalnız bırakmadı. Bu defa da Türkiye Yüzyılı’nın inşasında Malatya ile yol yürümekten şeref duyuyoruz. 

DEPREM BÖLGESİNE SAVUNMA SANAYİİ YATIRIMLARI

Malatya’da depremin yaralarını sarmaya devam ediyoruz. Depremzede şehirlerimizde yatırım tesislerini hayata geçiriyoruz. Savunma sanayii yatırımlarımızı deprem bölgesinde yoğunlaştırdık.

Yıl sonuna kadar her ay 15-20 bin ilave ile 200 bin konutu hak sahiplerine teslim etmeyi planlıyoruz. Deprem yaşayan tüm kentlerimizi eskisinden daha güçlü kılacağız.

CHP’YE ‘DEM’ TEPKİSİ

Malatyalı terörle iş birliği yapanı unutmaz dersini verir. Dem’lenenler cevabı sandıkta alır. Kandil ile Dem’lenenleri marifet sayanları Malatya affeder mi? 

AK Parti’nin belediyecilik anlayışını kimse ile tartışmayız. Türkiye diplomasiyle, askeri gücüyle, ekonomisiyle dünyanın en büyük ülkeleri arasında yer alana kadar mücadelemizi sürdüreceğiz.

‘ZÜBÜK SİYASETÇİ’ TEPKİSİ

Bize kaybettirmek için ortaya çıkan partiler ortaya çıktı. Hep söylediğim gibi Türkiye özgür ve demokratik bir ülkedir. İsteyen istediği yerde siyaset yapıp aday olabilir. Ancak hem bize kaybettirmek için çalışıp hem çeşitli beyan ve imalarla bizim gölgemizde yürümeye kalkanlara da müsaade etmeyiz.

Ülkeye hiçbir faydanız dokunmayacak, hiçbir insanın hayatına olumlu yönde yapamayacaksınız. Millete hiçbir katkınız olmayacak sadece yalan yanlış konuşarak siyaseti domine etmeye çalışacaksınız. Bunun adı siyasi şantajcılıktır. Türkiye bugüne kadar ne çektiyse zübük siyasi tiplerinden çekmiştir. Sadece öteki ne veriyorsa 5 fazlası benden yalanıyla ülkedeki güven istikrarını bozmayla iş yapmaya çalışanlara acıyarak bakıyoruz. Milletimizin sandıkta ne siyasi şantajcılara ne zübük siyasetçilere itibar etmeyeceğine inanıyorum. Son dönemde bu habis siyaset tarzı yeniden hortladı.

MALATYA’YA YATIRIMLAR

Söz verdiğimiz 8 millet bahçesinden 5’ini tamamladık. Ulaştırmada bölünmüş yol uzunluğunu 464 km’ye çıkardık. Deprem dolayısıyla hasar gören Nurdağı demiryolundaki çalışmalar sürüyor. Malatya’ya 15 baraj, 1 gölet, 20 sulama tesisi, 50 taşkın koruma tesisi, 4 arazi tabulaştırması ve 10 adet HES inşa ettik. 6 barajın inşası sürüyor.

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x